Maminkám

8. května 2016 v 22:36 | -joe- |  Miscellanea
Když to venku začne vonět, když už je tráva zelená a za ploty pomalu rozkvétá šeřík, přichází čas maminek.


Šeřík je vlastně úžasná věc. Doma to sice pekelně smrdí, ale je to taaak hezké! Světle fialový, tmavě fialový, bílý, dneska už i kdejaký žlutý nebo proužkovaný, jsou prostě nádherné. Vždycky jsem je měla strašně ráda a vždycky mě štvalo, že nemám v květnu narozeniny, aby mi ho někdy někdo dal. Tak si ho do vázy vždycky musím naškubat sama.

Ale zpátky k těm životadárkyním. Všechno nejlepší! Ať žijí všechny maminky, které mají rády své děti. Ať žijí všechny maminky, které vskutku jsou maminkami (protože porod maminku nedělá). Ať žijí všechny Maminky s velkým M a ať se všem dostane pořádné kytice šeříku! Snad až na ty s alergií… Těm snad raději čokoládu.

A možná dokonce i pár ne-maminek to dnes může oslavit, čehož jsem zářným příkladem. Venčíce zapůjčené dítko v kočárku za účelem umožnit maminkám alespoň chvilkový nerušený odpočinkový pokec, bylo mi jakýmsi cizím dítkem, jež kočárek samo nedávno opustilo, popřáno vše nejlepší. Tak jen doufám, že to bylo kvůli tomu kočárku, a ne snad, že by dítko vědělo, že kočárek je zapůjčený, nicméně odhadovalo mě na brzybudoucí mámu dle mých rozměrů. To už by takový důvod k oslavě nebyl.

No, černé myšlenky raději pryč a konec vykecávání. Tak všechno nejlepší, mami!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama